Kinnitatud juhatuse liige Olga Teterez poolt 14.07.2025, Tallinn
1.Õppekava nimetus:Hotelliteenindaja baaskoolitus
2.Õppekavarühm ja õppekava koostamise alusÕppekavarühm: Majutamine ja toitlustamine.
Õppekava koostamise alus:Kutsestandard Hotelliteeninduse spetsialist, tase 5 (välja arvatud B.2 Hotelliteeninduse spetsialisti, tase 5 kutset läbiv üldoskus 8. valdab eesti keelt vähemalt tasemel B2; B.3 Hotelliteeninduse spetsialisti, tase 5 kutset läbiv kompetentsid B.3.8 Juhendamine ja B.3.9 Juhtimine).
3.Eesmärk ja õpiväljundidEesmärk:Hotelliteenindaja koolituste eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, vilumused, oskused ja hoiakudtööks majutusettevõtetes nii Eestis, kui ka välismaal; luua eeldused õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks ning kujundada õppijates valmidus iseseisvaks tööks ja pidevaks erialaseks enesetäienduseks.
Õpiväljundid: Koolituse lõpuks õppija:
- saab aru külalislahkuse põhimõtteid
- teostab majutusettevõtte külastajate sisse- ja väljaregistreerimise;
- vormistab majutusteenusega seotud tellimuse;
- nõustab külalist ja tutvustab lisateenuseid (sh piirkonna turismiteenused) abistades teenusetellimisel;
- suhtleb külalisega erinevate kanalite vahendusel vastavalt kliendikeskse teeninduse põhimõtetest ja lähtuvalt klienditeeninduse heast tavast;
- korraldab toitlustusteenindust ja serveerib toite ja jooke;
- korraldab ja teostab majutusruumide puhastuse ja korrashoidmise vastavalt juhendile;
- järgib tööohutuse, isikliku-, töö- ja toiduhügieeni ning arvestab õigusaktidest tulenevaid nõudeid oma töös.
4.Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimusedSihtgrupp: Täiskasvanud, kes soovivad tööle asuda majutust pakutavas ettevõttes hotelli administraatorina või hotelliteenindajana.
Õppe alustamise tingimused: Hotelli administraatori koolituse õppekava alusel võib asuda õppima isik, kelle tervislik seisund võimaldab õppida ja töötada antud alal. Koolitus on mõeldud nii naistele, kui ka meestele.
5. Õppe maht, õppe ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendidÕppe maht ja ülesehitus: 290 akadeemilist tundi (112 ak. tundi auditoorne õppetöö, 98 ak. tundi ettevõtte praktika, 80 ak. tundi iseseisvat tööd).
Õppekeskkond: Koolitus toimub aadressil Vabaduse väljak 2, Tallinn ja veebikeskkonnas Zoom. Koolitusklassid vastavad tervisekaitse nõuetele. Igale koolitusel osalejale tagatakse kohvipaus. Koolitusel on võimalik kasutada toimivat internetiühendust. Osalejatele on koolituskeskuse poolt tagatud töövahendid.
6. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja -materjalid